Hradec Králové
tiskne štíty

Hledáme 3D tiskaře v Hradci Králové a okolí. Univerzita Hradec Králové ve spolupráci se společností TriLAB vyvinula a tiskařské komunitě poskytuje potřebné návody a postupy na 3D tisk ochranných štítů pro zdravotníky a další profesionály. Logistiku a potřebné zázemí zajišťuje iniciativa Hradec šije roušky. Pomáháme společně lidem v první linii.

Mám 3D tiskárnu a chci tisknoutNemám 3D tiskárnu, ale chci pomoct

Nejčastější dotazy

Jak tisknout?

Zdrojový soubor pro 3d tiskárnu si můžete stáhnout zde.

Snažili jsme se v rámci co nejširší kompatibility přizpůsobit model tak, aby byl tisknutelný nejběžnější tryskou 0.4mm.

Nastavení PETG:
Tryska – 0.4mm
Výška vrstvy– 0.25mm
Chlazení výtisku cca 20-40 % (dle zkušenosti majitele tiskárny)
Teplota 240°C (dle zkušenosti majitele tiskárny)

Nastavení PLA:
Tryska – 0.4mm
Výška vrstvy – 0.25mm
Chlazení výtisku 100 % (popř dle zkušenosti majitele tiskárny)
Teplota >210°C (popř dle zkušenosti majitele tiskárny) – doporučujeme o něco vyšší teplotu než pro běžnou vrstvu 0.2mm, aby se materiál při vyšším průtoku lépe prohřát

Model v sobě již obsahuje detaily pro zvýšení adheze na tiskové podložce, ty budou odstraněny v rámci kompletace a není nutné je řešit. Vršek, spodek i obvod mají mít 3 až 4 vrstvy.

Přední plexištít není nutné dodávat, doplníme ho při kompletaci.

Můžu se s někým poradit jak tisknout?

V případě dalších technologických dotazů kontaktujte Jana Drašnara na telefonním čísle: +420 607 862 257. Rychlou radu nebo konzultaci vám rádi poskytneme také na facebookové skupině 3D TISKNU proti COVID-19.

Kam mám vytištěné komponenty přinést?

Pro větší bezpečnost zajišťují svoz vytisknutých komponent a případně i závoz materiálu naši kurýři. Po registraci je možné si je objednat na rozvoz@hradectisknestity.cz. Uvádějte prosím svůj mobil a adresu. V nezbytných případech nás najdete každý den od 9:00 do 11:00 a od 14:00 do 18:00 v Technologickém centru, Piletická 486, 503 41 v Hradci Králové (v areálu letiště).

Komu budou štíty distribuovány?

V první řadě plánujeme zásobit Fakultní nemocnici Hradec Králové a dále ostatní nemocnice a zdravotníky v regionu. Pokud bude vytištěno dostatek štítů, rádi bychom štíty poskytli i pracovníkům v sociálních službách nebo městským policistům.

Kdo tisk štítů financuje?

Na financování se podílí společnost TriLAB, Univerzita Hradec Králové, Královehradecký kraj, spolek Mluvmespolu.cz a řada dalších sponzorů.

Děkujeme za původní návrh firmě Digitaldata s.r.o.. Konkrétně pak Mario Malcekovi a Stanislavu Petrovi.

Kontakt

Dominik Šípoš

Dominik Šípoš

koordinátor

Telefon: 702 810 282
E-mail: dominik.sipos@uhk.cz

Facebooková skupina